5 березня – день Торжества Православ’я, день пам’яті святого Лева Катанського

today 05.03.2023 query_builder 06:47 remove_red_eye 79 bookmarks Новини

5 березня, в першу неділю Великого посту віруючі відзначають день Торжества Православ'я.

Витоки цього свята йдуть з IX століття: тоді Константинопольський собор Православної церкви спростував і засудив вчення іконоборства, яке стверджувало, що молитися перед образами не можна. Іконоборців оголосили єретиками, а свято Торжества Православ'я стало символом перемоги Церкви над ворогами віри.

Торжество Православ'я відзначають вже більше десяти століть. Цим святом завершується перший і один із найсуворіших тижнів Великого посту. Вважається, якщо він пройшов добре і без гріха, то цю світлу неділю можна назвати особистим Торжеством Православ'я і перемогою над своїми слабкостями.

У храмах в цей день відбувається особливий чин православ'я перед іконами Ісуса Христа і Божої Матері. Служителі читають "Символ віри", вимовляють анафеми і проголошують вічну пам'ять всім захисникам православ'я. Моляться також про всіх заблукалих і тих, хто відійшов від віри, і просять порятунок для їх душ.

Також 5 березня - день пам'яті святого Лева Катанського.

Святий Лев народився і жив в VII-VIII століттях у місті Катана, на Сицилії. Саме тому його прозвали Катанським. Відомий був своєю добротою і милосердям, особливо до жебраків, за це і свою віру отримав дар цілительства і чудотворення.

Свого часу Лева Катанського поставили єпископом у місті, де він побудував два храми. Існує також легенда, за якою Лев переміг місцевого чарівника Ілідора. Коли той відмовився від Христа і завоював шану народу за допомогою демонічних чудес, а також вирішив перервати службу, святий вирішив показати справжню суть мага. Він вивів його з храму на площу, наказав розвести багаття і увійшов в полум'я разом з чарівником, утримуючи його омофором (широка стрічка з вбрання священнослужителів). Маг згорів, а святий Лев вийшов з вогню цілим і неушкодженим - після цього його стали звати Чудотворцем.

Мощі святого знаходяться в римському храмі святого Мартіна й також володіють силою - були відомі випадки зцілення людей.

87 запитів за 0,227