Сьогодні день пам’яті священномученика Миколи Чарнецького та 24 українських мучеників. Микола Чарнецький ― український чудотворець. Він був взірцевим аскетом, єпископом справедливим і простим. За життя Чарнецький був професором Духовної семінарії у Станиславові, настоятелем монастирів у Костополі й Ковелі на Волині, інформує сайт СТБ.
Народився Микола Чарнецький 14 грудня 1884 у Семаківці на Івано-Франківщині, а помер 2 квітня 1959 у Львові. Після смерті проголошений мучеником УГКЦ.
Він пішов у семінарію та став священиком у 1909 році. Після цього захистив докторат у Польщі та став професором у семінарії Станіслава. Папа Пій XI назначив його Апостольським візитатором для українців Волині і Полісся. Архієрейські свячення відбулися 2 лютого 1931 р. у Римі.
Митрополит Андрій Шептицький призначив єпископа Чарнецького Апостольським Екзархом Волині та Підляшшя під час радянської окупації. З 1945 року засуджений радянським НКВС на заслання до Сибіру. Там його відправили на каторгу. Він повернувся до Львова, але помер в 1959 році. Його тіло кілька разів переносили ― на Личаківське кладовище, а потім у храм святого Йосафата. Разом із ним мучениками та святими визнали інших церковних діячів України, закатованих росіянами та НКВС.
Також 27 червня вшановується пророк Єлисей, інформує УНІАН.
Відомо, що Єлисей був сином заможної людини і призваний на службу пророком Іллею. Став ревним послідовником свого вчителя, близько 65 років віддав християнській вірі і Божому Слову - викривав ізраїльських імператорів, проповідував православ'я і знищував ідолів.
Згідно з переказами, святий Єлисей виконував багато чудес - від передбачення майбутнього до зцілення хворих. У останніх джерелах і переказах він зображений, як сильна духом і волею людина.
Ще одне православне свято - день пам'яті святителя Мефодія.
Святитель Мефодій народився в Сицилії, в сім'ї багатих батьків, і готувався до придворної служби. Але одного разу, під впливом одного з ченців, зацікавився подвижницьким життям і пішов на острів Хіос, відновив там обитель і оселився в ній. Через те, що святий Мефодій був затятим шанувальником ікон, він неодноразово піддавався нападу від язичників.
Тортури, образи і ув'язнення в темницю - все це відбувалося за царя Феофіла, але після його смерті на престол зійшла дружина його - Феодора. Тоді Мефодія звільнили, призначили патріархом у Константинополі.
Збереглися такі народні прикмети на цей день:
півень співає і трясе головою - зіпсується погода;
коні голосно іржуть - буде хороший урожай вівса;
бабки голосно стрекочать - до поганих новин;
качки притихли - до грози;
багато мошок і комарів – чекай доброго врожаю грибів і ягід;
якщо 27 червня йде дощ ― значить, 7 тижнів буде дощова погода
Православні віруючі сьогодні можуть помолитися святому Єлисею про захист від недругів, про удачу в справах і про сімейне благополуччя. Існує повір'я - для того, щоб привернути до себе удачу, потрібно 27 червня придбати якусь нову річ, освятити її і носити три дні. Також в цю дату можна охрестити дитину.
Згідно з народними повір'ями, в цей день не можна лінуватися, інакше будуть серйозні фінансові проблеми. Небажано вживати спиртні напої або ліки на спирту - ризикуєте погіршити своє самопочуття. Якщо побачите в цю дату квітку жовтця - зривати не можна, інакше буде конфлікт з кимось по роботі. Не варто нині укладати важливих угод, а також приймати доленосних рішень. Дівчатам не бажано розпускати коси вдень ― хтось може пристріти.