Генерал-майору Нацгвардії РФ, який керував операцією з захоплення ЧАЕС, повідомлено про підозру

today 19.04.2022 query_builder 08:15 remove_red_eye 276 bookmarks Новини

Слідство з’ясувало, що підозрюваний безпосередньо керував операцією із захоплення Державного спеціального підприємства «Чорнобильська АЕС».

Після переходу ЧАЕС під повний контроль окупантів генерал-майор віддавав накази та розпорядження підлеглим військовослужбовцям облаштовувати вогневі позиції на території станції та за її межами, а саме у місцях з підвищеною небезпекою, інформує Київська обласна прокуратура у Фейсбуці.

Також він фактично позбавив можливості персонал АЕС вільно пересуватися територією, вчасно приймати їжу та обмежив доступ до отримання медичної допомоги. При цьому працівники станції змушені були виконувати свої службові обов’язки цілодобово протягом тривалого часу.

Відтак за процесуального керівництва Вишгородської окружної прокуратури генерал-майору, начальнику центру спеціального призначення сил оперативного реагування та авіації Федеральної служби військ Національної гвардії РФ заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та ведені агресивної війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 КК України).

Досудове розслідування триває.

Фото - Київська обласна прокуратура у Фейсбуці

91 запитів за 0,172