Консультують фахівці

today 28.06.2018 query_builder 13:54 remove_red_eye 2102 bookmarks Здоров'я

На запитання наших читачів відповідає досвідчений лікар-педіатр медичного центру "Прайм-Плюс" Дмитро Григорович Дерев'янко.

- Чому діти раннього віку часто хворіють?!

- Діти до 1 року менше хворіють, або легше переносять хворобу через "подвійний імунітет", який дитина отримує від мами з грудним молоком. Якщо навіть малюк перейшов на штучне годування, материнські антитіла, які він отримав від матері, перебуваючи в утробі, у нього є. А якщо хворіють часто, тоді потрібно з'ясовувати причини. Вони можуть бути різними, приміром, із-за нераціонального використання антибіотика, що втручається в цілісність організму малюка.

Дитина у віці від 1 року до 4 років хворіє не тільки в холодну пору року, в основному малюки хворіють протягом року, навіть якщо на дворі тепло. За дослідженнями вчених, здоров'я дитини в деякому плані залежить від стану навколишнього середовища, в більшості випадків здоров'я дитини визначає її спосіб життя, частково - спадковість. Якщо дитина від 1 до 4 років хворіє простудними захворюваннями не частіше 3-5 разів на рік, то це говорить про нормальний природний розвиток її імунної системи. Через хворобу стимулюється робота імунітету дитини. Дітей, які не хворіють, в природі не існує, тому непотрібно себе картати, що ваш малюк часто хворіє, це природний процес формування молодого організму.

- Як підвищити імунітет дитини, щоб вона менше хворіла?

- Багато мам з народженням дитини починають турбуватися про те, яким чином підвищити імунітет малюка, щоб він не хворів зовсім. Самостійно давати дитині лікарські препарати, що підвищують імунітет, вітамінні комплекси й різні лікарські трави ні в якому разі не потрібно. Підняття імунітету у дітей першого року життя може привести до протилежного результату. У дітей грудного вигодовування присутній материнський імунітет, який передається маляті матір'ю. Отже, першою і дуже важливою умовою того, щоб дитина часто не хворіла у віці від 1 року до 4 років, є грудне годування. Тривале грудне годування гарантує, що ваше маля буде мати кращий імунітет.

Також створення стерильних умов при догляді за новонародженим малюком є не природно. Страх зайвий раз вийти на прогулянку з дитиною, кип'ятіння всього одягу, прасування білизни з двох сторін, купання дитини у воді з антисептиком, уникання контакту з людьми - такі старання не завжди можуть бути ефективними. Не треба також боятися впливу холоду, вітру, сонця, але звичайно небажано перегрівати і переохолоджувати дитину. Краще все робити гармонійно, і це приведе до кращого функціонування організму та формування імунітету.

Якщо навіть ваш малюк не хворів більше визначеної норми до відвідування дитячого садка, то треба бути готовим до того, що з початком його відвідин ситуація може сильно змінитися.

- Як підготувати дитину до відвідування дитячого садка?

- Звичайно, дитина грудного вигодовування і загартований малюк буде швидше адаптуватися до садка, але підготувати його організм до зустрічі з новими інфекціями необхідно. Щоб підвищити імунітет малечі перед садком дотримуйтесь таких порад:

1. Слідкуйте за раціоном харчування дитини. Він має бути збалансованим і містити всі необхідні живильні речовини, мікроелементи та вітаміни для його повноцінного розвитку.

2. Давайте малюку побільше рідини, особливо води.

3. Готуйте малечу до садка психологічно. Водіть дитину на дитячі майданчики, щоб вона спілкувалася з дітьми свого віку.

4. Старайтесь, щоб дитина більше рухалася. Дайте їй можливість більше ходити босоніж. Намагайтеся влітку відвідувати з малюком місця, де він зможе ходити босоніж по гальці або по піску.

5. Увечері влаштовуйте ногам дитини контрастні ванни, привчайте полоскати горло прохолодною водою після кожного прийому їжі.

6. Поступово привчайте дитину до прийому холодної їжі, не варто кожного разу нагрівати молоко і соки, боятися давати йому їсти морозиво. Нехай вона поступово звикає до вживання холодних продуктів.

Нехай поради сприяють здоровому розвитку вашого малюка і нададуть вам та вашій дитині радості.

Адреси медичних центрів "Прайм плюс"

Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Сагайдачного, 15, ЖК "Львівський маєток".

(067) 100 23 63, (063) 507 49 57

Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Лесі Українки, 70, ЖК "Акварелі"

(044) 33 11 200, (099) 087 29 67

medonline.com.ua

call Телефон

(067) 100 23 63

(063) 507 49 57

(044) 33 11 200

(099) 087 29 67

place Адреса

Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Сагайдачного, 15, ЖК

open_in_new Сайт

http://www.medonline.com.ua

Перейти на сайт

92 запитів за 0,259