На Київщині викрито учасників злочинного угруповання, яке торгувало зброєю та наркотиками

today 23.02.2023 query_builder 15:34 remove_red_eye 54 bookmarks Новини

Мешканець Київської області організував діяльність злочинної групи, залучивши до неї чотирьох осіб, серед яких один іноземець. Чітко розподіливши між всіма учасниками угруповання ролі, особи займалися збутом наркотичних засобів, психотропних речовин, а також вогнепальної зброї, вибухових речовин і боєприпасів, інформує Київська обласна прокуратура.

З метою викриття злочинної діяльності правоохоронці здійснили ряд оперативних закупок. Так, задокументовано збут п’яти автоматів, трьох наступальних осколкових гранат, гранати Ф1, запалів, 150 патронів різних калібрів, пістолетів Макарова, магазинів до зброї та вибухової речовини. Крім того, вони збували наркотичний засіб канабіс, психотропні речовини МДМА та амфетамін. За все це учасники організованої групи отримали понад 300 тис. грн, які розподілили між собою та використали для продовження злочинної діяльності.

У рамках розслідування кримінального провадження також встановлено, що вказані особи облаштували в приміщенні покинутого будинку на Київщині нарколабораторію. За результатами проведення 21 обшуку за місцями проживання фігурантів, їх транспортних засобів та у місцях збуту виявлено й вилучено компоненти, знаряддя для виготовлення, зважування, пакування та зберігання наркотичних засобів і психотропних речовин, чорнові записи, що свідчать про їх незаконну діяльність.

За наслідками документування протиправної діяльності повідомлено про підозру п’ятьом особам за фактами незаконного носіння, придбання, зберігання та збуту вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин, а чотирьом з них - зокрема й за фактами придбання, зберігання, та збуту наркотичних засобів і психотропних речовин (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 263, ч. 3, ст. 307 КК України).

Чотирьох учасників групи затримано в порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. П’ятий - перебуває в СІЗО у зв'язку із розпочатою екстрадиційною процедурою за запитом іноземної держави через притягнення його до кримінальної відповідальності. Встановлюються канали надходження зброї й боєприпасів та інші причетні до скоєння злочину особи.

Фото - Київська обласна прокуратура

87 запитів за 0,189