На Матрону непотрібні речі віддавали нужденним

today 22.11.2021 query_builder 10:50 remove_red_eye 479 bookmarks Новини

Сьогодні, 22 листопада православні християни вшановують пам'ять преподобної Матрони. За народним календарем – день Матрони Зимової. Також в церквах проводилося святкування на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця».

А у світі відзначають День синів та День гуманного суспільства, інформує glavcom.ua.

У церкві 22 листопада вшановується пам’ять преподобної Матрони Царгородської, яка жила в Константинополі в V столітті. В юності їй довелося вийти заміж за заможного чоловіка. У шлюбі Матрона народила доньку і в якийсь момент зрозуміла, що їй хочеться служити Богу.

Матрона часто відвідувала храм, де проводила багато часу в молитві та спілкуванні з благочестивими людьми. Згодом вона стала наслідувати їм, тримала піст, через що почала конфліктувати з чоловіком. У результаті, Матрона залишила родину і стала служити Богу.

Жінка вирішила відправитися в чоловічий монастир, щоб чоловік не зміг знайти її. Віддавши дочку на виховання, Матрона переодяглася в чоловічий одяг, обстригла волосся і вирушила в чоловічий монастир, де представилася євнухом. Довгий час вона жила в монастирі преподобного Вассіана, але коли ігумен розкрив секрет, відправив в жіночий монастир, і там Матрона також провела тривалий термін, вражаючи всіх своїм благочестям. Згодом вона сама стала ігуменею.

Цього дня у минулі часи було прийнято давати милостиню жебракам. Обдаровувати їх предметами побуту та одягом. Тому напередодні господині перебирали речі і зайві роздавали.

До речі, до розряду зайвих речей відносили предмети гардероба, що не надягалися протягом трьох років. Віддавати одяг потрібно тільки після прання. Якщо ви роздаватимете не випрані речі, то своє щастя віддасте іншій людині.

Наші предки вірили, що сон, який приснився на Матрону, збудеться на наступний день опівдні.

В цей день жінки традиційно заварюють зібрані корінці та лікувальні трави.

Збереглися такі народні прикмети:

вранці іній видно – у наступному році буде хороший врожай вівса;

дощ пішов – пшениця вродить;

снігопади віщують негоду в травні;

якщо 22 листопада іній покриє дерева, то скоро настануть сильні морози;

туман пророкує відлигу у найближчі дні;

Качки досі у водоймах плавають і не відлітають навіть в холодний день – тепло збережеться ще довго;

гуси вийшли на лід – прикмета, що буде потепління.

Наші предки в день осіннього рівнодення відвідували кладовища і прикрашали могили. Не дотримання цієї традиції могло накликати біду.

Цього дня не можна відмовляти гостям, а навпаки – накрити святковий стіл та пригощати смаколиками усіх охочих.

До цього дня ви повинні були докласти максимум зусиль, щоб підготуватися до зими – дрова, закрутки, заготовлення тощо. Інакше – мороз та холоди будуть дошкуляти вам усю зиму.

Фото із сайту Главком

92 запитів за 0,182