Неподалік Ржищева екологи натрапили на рідкісні дикі орхідеї

today 01.06.2022 query_builder 07:18 remove_red_eye 109 bookmarks Новини

Днями експедиція Київського еколого-культурного центру неподалік Ржищева знайшла рідкісну дику орхідею венерин черевичок.

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сторінку "КЕКЦ" у Facebook.

Популяція рідкісної рослини складалася з 22 рослин, 7 із яких цвіли. Нагадаємо, венерин черевичок занесений до Червоної книги України і належить до категорії "уразливий".

На Київщині ця рослина росте лише у двох місцях, у сусідній Чернігівській області - в одному. Венерин черевичок, названий так за унікальну форму пелюсток, що нагадує жіночий черевичок, практично зник через рубки лісу. У Швейцарії венерин черевичок стали охороняти ще з 1878 року. Лісники вирубують старі вологі дубові ліси, де звик ховатися цей кришталевий черевичок, насаджуючи натомість соснові, де він рости не може. Заважають квітці ще й вибіркові рубки лісу. Рослина зацвітає лише на 13-ому році життя.

Останній раз у цьому місці ботаніки бачили венерин черевичок у 2003 р. Проте за минулі майже чверть століття він міг зникнути. На щастя, як підтвердила експедиція, венерин черевичок живий.

«Проте, як нам вдалося з'ясувати, на жаль, одне з місць його зростання не входить до сусіднього заказника Ржищевського, тому терміново вимагає заповідання. Ми дякуємо професору-ботаніку В. Мельнику, знавцям орхідей В. Ракову, Б. Сіньку та лісничому Ржищівського лісництва В. Ганзюку за участь в експедиції», - йдеться у дописі.

Фото із сайту "Моя Київщина"

92 запитів за 0,322