Оперативна інформація на Київщині станом на 8.04.2022

today 08.04.2022 query_builder 13:49 remove_red_eye 475 bookmarks Новини

У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів силами оборони триває зачистка та розмінування територій. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби почали відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель, інформує Київська обласна військова адміністрація.

Співробітниками ДСНС знешкоджено 1813 вибухонебезпечних предметів.

Загалом руйнування зафіксовано у 35 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 50,7 %. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській, Пісківській ТГ. Це понад 650 об’єктів.

Продовжуються роботи з розчистки Житомирської траси та зведення тимчасового насипного мосту через р. Ірпінь.

Ситуація в районах

Бучанський район. Уся територія району перебуває під контролем районної військової адміністрації. У громадах, що були звільнені від окупації, проводяться роботи з розмінування, відновлення газо-, електропостачання, зв’язку, завозиться гуманітарна допомога. Також правоохоронні органи проводять фіксацію злочинів, які були заподіяні окупантами щодо мирного населення. Постраждалому населенню надається необхідна медична допомога.

Макарівська ТГ – відсутнє водо-, газо-, електропостачання, зв’язок частково відновлено.

Бородянська ТГ – зв’язку немає, інфраструктуру зруйновано.

Немишаївська ТГ – інфраструктура зруйнована, зв’язку практично немає.

Бучанська ТГ – інфраструктура зруйнована. Зв’язок частково відновлено.

Гостомельська ТГ – інфраструктура зруйнована. Зв’язок частково є. Ірпінська ТГ – інфраструктуру зруйновано. Зв’язок частково є.

Дмитрівська ТГ – частково відсутня електроенергія. Зв’язок частково є.

Білогородська, Пісківська, Борщагівська, Вишнівська, Коцюбинська ТГ прцюють у штатному режимі.

На території Гостомельської селищної ради діє посилена комендантська година до 6 год 14 квітня. У Ірпені посилена комендантська година до 9 год 11 квітня.

У цей час категорично забороняється перебувати на вулицях та в інших громадських місцях, пересуватися транспортом або пішки.

Такі тимчасові обмеження необхідні для того, щоб фахівці мали змогу деблокувати об’єкти інфраструктури та зробити їх безпечними для повернення людей.

Броварський район. Щодня, відповідно до графіку, в населених пунктах району проводяться роботи з відновлення електропостачання (заміна електроопор та пошкодженого проводу). Також через бойові дії було пошкоджено магістральний газопровід, внаслідок чого три громади району залишилися без газопостачання (приблизно 21000 абонентів). Роботи з відновлення пошкодженого газопроводу проходять щодня.

Внаслідок бойових дій були пошкоджені та зруйновані сім переправ через водойми та три автомобільні магістральні мости. А також автомобільна магістраль М-01 Київ-Чернігів, в населеному пункті Залісся Великодимерської громади.

У 4-х громадах Броварського району пошкоджено або зруйновано 152 житлових будинки. Найбільша кількість у Великодимерській громаді – 89 будинків. На території району визначені три локації знешкодження боєприпасів, що залишилися під час відступу ворожих військ. Кожного дня на території району проводяться саперні роботи з розмінування територій. 7 квітня розмінування проводилося в населених пунктах Плоске, Бервиця, Мокрець, Заворичі, Світильня, Гоголів.

Сільськогосподарські підприємства району проводять весняно-польові роботи відповідно до графіку.

Вишгородський район. Ситуація в районі контрольована. Населенню Вишгородської, Петрівської та Пірнівської ТГ надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиць. Продовжується робота з укріплення обороноздатності району. В Іванківській, Димерській та Поліській ТГ відсутні зв‘язок та електропостачання. Здійснюються заходи щодо нормалізації ситуації в громадах та відновлення інфраструктури. Продовжується завезення продуктів харчування та медикаментів. Славутич має потребу в продуктах харчування та пальному.

За оперативною інформацією ДТЕК «Київські електромережі», протягом доби відновлено електропостачання на 176 ТП. Це 31 населений пункт, 5021 споживач.

Обухівський, Бориспільський, Білоцерківський, Фастівський райони.

Ситуація контрольована. Триває постійна робота з прийому, зберігання та направлення гуманітарних вантажів. Налагоджений освітній процес дистанційно. Підприємства агропромислового комплексу проводять весняно-польові роботи. Об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі. Сили оборони – в підвищеній боєготовності.

Аварійно-відновлювальні роботи в області продовжуються, щойно бригади отримують можливість їх безпечно виконувати.

За оперативною інформацією АТ «Київоблгаз», наразі без газопостачання 97 населених пунктів. Повністю відновлено газопостачання в 5-ти населених пунктах: Зозулі (Васильківська ТГ), Дзвінкове (Боярська ТГ), Любимівка, с. Петрушки (Дмитрівська ТГ), с. Гоголів (Великодимерська ТГ) для 3025 споживачів. Введено в роботу ГРС Плоске – газопостачання відновлено для 2142 споживачів с. Гоголів.

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 19 пожеж. З них 5 – в житловому секторі, 2 – на об’єктах, 8 – трав’яний настил, 2 – сміттєзвалища.

За добу виявлено 69 вибухонебезпечних предметів, знищено 1813 у Броварському, Бучанському та Вишгородському районах.

91 запитів за 0,158