Проживання біля водойм подовжує життя

today 22.07.2020 query_builder 08:35 remove_red_eye 74 bookmarks Новини

Вчені встановили, що проживання біля водойм позитивно впливає на психологічний стан і деякі інші показники здоров'я людини: наприклад, робить малозабезпечених людей щасливішими.

Звіт про дослідження було опубліковано в журналі Health

Place, інформує EPOCH TIMES.

Дослідники проаналізували зв'язок між проживанням біля води і самопочуттям міських жителів Англії. Особливу увагу було приділено людям із низьким доходом.

Вони порівняли стан здоров'я людей, які проживають у межах 1 км від океану, зі станом здоров'я людей, що живуть за 50 км від океану. З’ясувалося, що люди, які проживають ближче до води, менше страждають від розладів психіки, депресії, а також відчувають себе більш благополучними.

Малозабезпечені, які живуть на узбережжі, відчували себе більш соціально значущими і впевненими в собі.

Як бачимо, місце проживання біля води якимось чином «згладжує» різницю між людьми з низьким і високим рівнем доходу.

Як повідомив один з авторів звіту Джо Гарретт (вчений з Європейського центру екології та здоров'я людини Університету Ексетера), подібну тенденцію вдалося простежити вперше.

Існує безліч досліджень про позитивний вплив природи на здоров'я людини. Наприклад, прогулянка в лісі може знизити артеріальний тиск, прибрати стрес і поліпшити сон.

Блакитні простори і свіже морське повітря впливають на наше самопочуття схожим чином. І це — одна із причин, чому багато людей мріє переїхати жити до моря. Але у житті на узбережжі є й інша, менш приваблива сторона. Це кліматичний фактор (сильні вітри, надмірна вологість і ризик повеней), а також «страх звикання» (люди, які постійно мешкають біля моря, вже не сприймають його з таким захопленням, як приїжджі).

Звісно, проживання біля водойми не вирішує всіх життєвих. Але це дослідження підтверджує, що перебувати біля річки чи моря корисно для здоров'я людини. Тому варто вибиратися відпочивати до води частіше.

92 запитів за 0,243