Що можна і не слід садити поруч із помідорами

today 27.04.2022 query_builder 10:02 remove_red_eye 628 bookmarks Новини

Томати дуже вимогливі до високої вологості й тепла. Посадки добре зростатимуть і розвиватимуться при температурі +22 - +25 градусів, а оптимальною вологістю вважається 70-80%, інформує Радіо Трек.

Помідорам потрібно більше вологи у період масового плодоношення. За недостатнього поливу зав'язей не буде, а відповідно і плодів.

При плануванні посадок томатів у відкритому ґрунті – пам’ятайте про сівозміну та сумісність рослин. Слід заздалегідь продумувати посадки на городі. Біля томатів висаджуються культури, схожі за агротехнікою, яким буде комфортне таке сусідство. Враховується насамперед сумісність та корисні властивості рослин, посаджених по сусідству. Багато культурних рослин при посадці з помідорами убезпечать їх від шкідників та хвороб і ще й покращать структуру ґрунту.

Сидерати захистять томати від фітофтори. Нагадаємо, сидера́ти (зелені добрива) – це рослини, що швидко набирають зелену масу, їх скошують і закладають у ґрунт або залишають на його поверхні для захисту верхнього шару, а коріння сидератів, розташоване в землі, перегниваючи, служить збагаченню ґрунту і підґрунтя.

Улюбленці томатів з числа інших овочів — бобові (за винятком хіба що гороху). Витка квасоля — не найпопулярніший варіант, але компактна кущова квасолька, акуратні кущики нуту, стрункі й невибагливі боби теж чудово ростуть поруч із помідорами. Також добре поєднуються з помідорами цибуля, часник; ранні сорти качанної капусти; редиска; морква, пастернак та буряк, особливо для раннього врожаю; гарбузи та сквош.

Усі листові овочі та різновиди салатів підходять для вирощування разом із помідорами як на грядках, так і в теплиці. Особливо вдало поєднуються з помідорами шпинат, щавель, мангольд, латук, ромен, руккола, скороспілий кресс. У колекцію пряних трав навколо томатів вдало впишуться тим’яни, чабер, шавлії, материнка чи сортове орегано, базилік.

Категорично заборонено садити біля помідорів: перець, картоплю, баклажани, кукурудзу, цвітну капусту. Це погані сусіди, які погублять урожай томатів.

У рослин сімейства пасльонових одні й ті самі захворювання, які легко поширюються при неправильній посадці.

Фото - Радіо Трек

91 запитів за 0,179