Школярики долучилися до обліку птахів

today 31.01.2022 query_builder 14:28 remove_red_eye 115 bookmarks Новини

Дні Великого зимового обліку птахів – наймасовіший захід для вивчення птахів у всьому світі – традиційно відбувається в останні тижні січня, інформує Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

У цей період відчути себе справжнім орнітологом можуть усі охочі, адже кожному до снаги занотувати кількість і види птахів, побачених протягом години у парках, в лісі чи поблизу водойми.

Щороку кількість учасників Великого зимового обліку птахів в Україні зростає, що допомагає отримати важливі дані про стан популяцій загальнопоширених видів птахів Європи.

Долучились до цього заходу і працівники Чорнобильського заповідника разом з учнями Іванківської загальноосвітньої школи №2. Працівники заповіднику і школярі спостереження проводили кількома групами на шкільному подвір’ї та біля місцевої водойми – в межах селища Іванків, адже мета зимового обліку птахів – визначити кількість птахів і з’ясувати, які саме види залишились зимувати поряд з нашими домівками.

Як завжди, під час спостереження дотримувалися визначених правил: проводили його протягом однієї години, зазначаючи види та кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксували найбільшу кількість кожного виду пернатих.

Вдалося нам побачити ворон сірих, сорок, дятлів, синиць блакитних і звичайних, горобців сірих.

Визначили одне із головних правил: птахів потрібно не розлякувати і не завдавати шкоди місцям їх існування.

Фото співробітників Чорнобильського заповідника

92 запитів за 0,204