Сьогодні – день пам’яті Антонія Димського (Великого)

today 30.01.2022 query_builder 09:24 remove_red_eye 329 bookmarks Новини

Сьогодні, 30 січня, в церковному календарі – день пам’яті Антонія Димського (Великого). Саме його вважають основоположником чернецтва та відлюдництва духовенства, інформує сайт ТСН.

Народився преподобний Антоній у Єгипті. Його родина була дуже багатою та сповідувала християнство. Саме тому хлопчика виховували згідно з християнськими канонами. Коли померли батьки Антоній пожертвував всю свою спадщину нужденним та біднякам, а сам пішов жити у печеру. Там він практикував духовний розвиток, щоденно молився.

Пізніше він знайшов притулок у руїнах фортеці. Там Антоній прожив цілих 20 років. Преподобний заснував монастир, але сам бував там дуже рідко. Приходив тільки для того, щоб розповісти настанови своїм учням та вірянам.

Він був знайомий з Павлом Фівейським. Павло був одним з тих, хто поховав Антонія, коли той помер у віці 105 років в своїй печері.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

тепла погода вказує на швидкий прихід сильного морозу;

якщо 30 січня відлига, значить весна буде ранньою;

якщо сонце з’явилося аж опівдні – весна скоро прийде, а якщо весь день йде сніг, чекайте на пізню весну;

вночі хмарно – буде хороший врожай зернових;

місяць з круглими рогами – буде морозна і ясна погода;

тихий та ясний день – чекайте морозу.

30 січня на Київщині Києві хмарна погода, вранці сильний сніг, який до обіду повинен закінчитися. Температура повітря на Київщині вдень +3°, вночі - 5° морозу.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,174