Сьогодні – день пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських

today 31.01.2022 query_builder 10:07 remove_red_eye 91 bookmarks Новини

Сьогодні 31 січня, в церковному календарі – день пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських. Все своє життя вони боролися з єретиками і несли до людей віру в Христа, повідомляє сайт ТСН.

Афанасій народився в Олександрії в родині християн. У молоді роки став дияконом Олександрійської Церкви. Ще будучи зовсім молодим чоловіком Афанасій бачив, що в церкві немає справжньої благочесті. Адже надто багато людей є послідовниками Арія, який заперечував той факт, що Христос має в собі божественну природу. Коли помер патріарх Олександр Афанасій зайняв його посаду і почав розвінчувати вчення аріан. Через це вони святого обмовили і навіть приписали йому зґвалтування і вбивство. Кілька разів патріарха виганяли з Олександрії.

Кирило також був відомим борцем за справедливість та віру в Христа. Коли він отримав посаду патріарха, то вигнав єретиків з Олександрії, освятив капище язичників та навіть побудував великий храм на його місці. Найважчою ж була боротьба Кирила з несторіанською єрессю, Кирило зміг добитися скликання Вселенського Собору. Саме там вчення Несторія визнали єретичним, а самого Несторія позбавили сану і вигнали у Лівійську пустелю.

У народі 31 січня називали “Гусячим святом” та “Ломоносом”. Остання назва пов’язана з тим, що цього дня часто бувало настільки холодно, що “ломило ніс”. А ще існувала прикмета: “На Ломоноса ніс легко відморозити”.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо у місяця видно “сережки”, скоро буде сильний мороз;

якщо 31 січня заметіль чи завірюха – весна буде пізньою;

на Афанасія відлига, значить літо буде непогожим та неврожайним;

ворони зграями кружляють до тривалого похолодання;

сонце визирнуло лише опівдні, весна прийде рано.

Сьогодні, 31 січня, на Київщині протягом дня похмура погода, з ранку буде йти сніг, який послабшає вдень, але ввечері знову стане сильнішим.

Температура повітря в Києві вночі -2° та близько -1° вдень.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,180