Сьогодні день пам’яті святого апостола Кодрата, священномучеників Іпатія та Андрія, святителя Димитрія

today 04.10.2022 query_builder 08:42 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

4 жовтня – день пам'яті святого апостола Кодрата. Народився він у першій половині I століття, був одним з сімдесяти апостолів. Став єпископом в Афінах, активно захищав християн. Протягом усього життя багато робив для християнства, читав свої проповіді в Афінах і Магнезії, там же був єпископом. За віру зазнав багато страждань, помер в епоху правління імператора Адріана, розповідає УНІАН.

А ще сьогодні - день пам'яті священномучеників Іпатія та Андрія.

Святі жили в VIII столітті при Леві Ісаврі. Діяльність свою вели в місті Ефес, де Іпатій був єпископом, а Андрій пресвітером. За свою відданість Господу піддалися багатьом мукам - Іпатію і Андрію здерли шкіру голови і палили ікони на їх тілі. Від тортур страждальці померли.

Також 4 жовтня день пам’яті святителя Димитрія.

Димитрій з дитинства виховувався в благочесті, батько його був козаком, а потім став сотником. У 18 років вступив до монастиря в Києві. Багато працював і навчався, тому архієпископ Чернігівський благословив Димитрія на посаду проповідника.

Багато років Димитрій читав проповіді в різних храмах єпархії, був ігуменом. Люди приходили до нього, бо все, що він говорив, було щирим і йшло від серця. У 1702 році був призначений єпископом Ростовським і Ярославським, написав книгу проти розкольницьких помилок. Перед смертю склав багато духовних співів, помер в 58 років.

У цей день здавна прийнято було прибирати в своїх будинках і приміщеннях для худоби. Наші предки розводили багаття, щоб підсушити снопи зерна. Жінки готували - пекли пироги з різними начинками і варили кашу.

4 жовтня не рекомендується позичати гроші і здійснювати великі витрати. Довго стояти на порозі також не рекомендується - накличете біду. Якщо ви вирішили свататися, перенесіть захід на іншу дату, інакше союз ваш не буде довгим.

В жодному разі не можна нічого піднімати з перехрестя.

Збереглися такі народні прикмети на 4 жовтня:

різко похолодало – скоро прийде зима;

багато горіхів, але немає грибів – зима буде сніжною і суворою;

вдень холодно, а вночі стає тепліше – скоро буде негода;

сонце помаранчевого кольору і світить яскраво - чекайте сильних вітрів;

день теплий, але дме вітер - зима буде холодною.

Фото з відкритих джерел

85 запитів за 0,169