Сьогодні – Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

today 20.01.2022 query_builder 08:59 remove_red_eye 217 bookmarks Новини

Згідно з Євангелією народився Іван (Іоанн) в сім’ї праведниці Єлизавети, яка походила з царської родини і навіть була ріднею Діві Марії, та священнослужителя Захарія в місті Хеврон, недалеко від Єрусалиму. Сталося це на шість місяців раніше за народження Ісуса Христа. Під час вбивства Вифлеємських немовлят дивом зміг уникнути смерті. Майже все своє життя прожив в пустелі, бо готувався служити Господу. Він постився і постійно молився. Коли Івану було 30 років, Господь призвав його нести проповідь ізраїльському народу, повідомляє сайт ТСН.

Своє покликання Іоанн виконав і прийшов до річки Йордан, щоб підготувати Ізраїль до приходу Спасителя. В його проповіді він розповідав про хрещення та відпущення гріхів. Коли на річці з’явився сам Ісус Христос, то син Божий прийняв від Івана хрещення. Саме за це його називають Хрестителем.

За відданість Богу та християнству Іоанн Предтеча поплатився своїм життям. Він відкрив світові очі на гріховні діяння царя Ірода, за що йому відітнули голову. Сьогодні частина його мощей знаходиться в Севастії.

Колись від самого ранку 20 січня віряни йдуть на церковну службу. А у наших предків був цікавий звичай: цього дня домашніх тварин годували залишками зі святкового столу. А також обов’язково натщесерце пили святу воду, яка була освячена днем раніше. Вірили, що вона допомагає зберегти здоров’я. З 20 січня знову починали прясти, ткати, різати худобу та шити. Адже все це було заборонено під час святкування різдвяних свят.

Цього дня забороняється конфліктувати з людьми, лаятися. Не можна займатися важкою фізичною працею, адже християни святкують велике свято. 20 січня наші предки не їли жирну їжу. Також не варто вживати спиртні напої.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо погода тепла та сонячна, значить літо спекотним буде;

20 січня сніг та мороз, варто чекати хорошого врожаю;

а якщо стоїть туман, то літом буде багато сонячних днів;

ніч проти 20 січня ясна, весною варто чекати повеней;

птахи літають низько на опади.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,187