Сьогодні вшановують пам’ять преподобного Олександра Свирського, святителя Олександра і князя Олександра Невського

today 12.09.2022 query_builder 06:36 remove_red_eye 70 bookmarks Новини

Віряни 12 вересня вшановують пам'ять преподобного Олександра Свирського, святителя Олександра і князя Олександра Невського.

Преподобний Олександр Свирський народився 15 червня 1448 року, в день пам'яті пророка Амоса і при Хрещенні названий на честь його, розповідає ТСН.ua.

З ранніх років преподобний показував свою побожність, чим викликав нерозуміння рідних. Коли юнака надумали одружити, батько дізнався, що син вирішив присвятити своє життя служінню Господу. У 19 років Амос йде з рідного дому з мрією стати ченцем на Валаамі. Протягом семи років він був послушником в монастирі.

1474 року Амос прийняв постриг під іменем Олександр і усамітнився в печері, розташованій поблизу обителі. Смирення і побожність відлюдника не залишилися непоміченими, слава про нього розносилася по окрузі. Кілька років Олександр мешкав в оселі, збудованій ним на березі Святого озера, в повній самоті, харчуючись лише лісовими плодами. Але поступово до преподобного починають приєднуватися брати по вірі. Ченці облаштовували обитель у Святого озера, розчистили ліс. Після того, як Олександру явилася Божественна Трійця, він впевнився в рішенні зводити біля озера храм на місці, вказаному ангелом. На прохання монастирської братії преподобний стає ігуменом Свирської пустки, яка прославилася особливо суворим статутом.

Цей день назвали Ситником. А все тому, що накривалися багаті столи для гостей, влаштовували бенкети по минаючому літу і в честь настання осені. На стіл обов’язково ставили ячмінну кашу на молоці. Її ще називали свитною, тому що її підсолоджували медовою водою, ситою. Природно, був і свіжий хліб, приготовлений з нового врожаю зерна.

Люди дотримувалися традиції: плели косу з ячмінних, лляних і вівсяних стебел, щоб наступний рік був врожайним.

12 вересня не можна ревнувати, інакше пара буде нещасливою. Не слід пліткувати і обговорювати людину за спиною. У цей день не варто сушити на вулиці подушки і постільну білизну, інакше будуть снитися кошмари. Не можна мити голову, інакше рано облисієте. 12 вересня не можна приносити кошенят у будинок. Грати в карти сьогодні - приректи себе на нещастя цілий рік. До полудня не можна рахувати дрібні гроші – не буде великих грошей.

Збереглися такі народні прикмети на 12 вересня:

їжаки риють нори на узліссі – до теплої зими. Якщо їжаки забираються вглиб лісу, то зима буде холодною і вітряною;

зоряна ніч – наступний рік буде врожайним;

теплий вечір – до врожаю озимих;

сильний зорепад – до голоду, неврожаю та епідемій;

на рослинах є багато павутиння — буде тепла погода;

якщо побачив дві чи три веселки — варто йти до лісу по гриби.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,179