Відкрито кримінальну справу за фактом незаконного захоплення прибережної смуги водосховища

today 16.02.2023 query_builder 10:54 remove_red_eye 110 bookmarks Новини

Генпрокуратура відкрила справу за фактом незаконного захоплення прибережної смуги Канівського водосховища IT-фірмою MacPaw. Про це повідомляє Офіс генпрокурора, передають Українськi Новини.

Кримінальне провадженні відкрито за фактом незаконного заволодіння землями водного фонду, створення штучних гідроспоруд, будівництва в межах прибережної захисної смуги Канівського водосховища капітальних об’єктів, порушення правил екологічної безпеки (ст. 236, ч. 2 ст. 239-2, ч. 1 ст. 364 КК України).

З’ясовано, що на березі Канівського водосховища на Київщині здійснюється незаконний видобуток корисних копалин для створення штучного намиву та облаштування території біля комплексу відпочинку. На ній знаходиться земснаряд для видобутку піску.

Слідчі Нацполіції спільно із екологічною інспекцією столичного регіону провели огляд і з’ясували, що у такий спосіб без спеціального дозволу було збільшено берегову лінію на ділянці, де будується комплекс відпочинку.

Згідно із проведеною в рамках досудового розслідування екологічною експертизою, розмір збитків, заподіяних державі внаслідок незаконного проведення днопоглиблювальних робіт - намиву піщаної суміші, становить понад 12 млн 548 гривень.

У рамках розслідування правоохоронці провели ряд обшуків за місцем проживання директора MacPaw та в офісі компанії.

Обшуки обумовлені тим, що на запити правоохоронних органів представники компанії не надали запитуваних документів.

У ході обшуків вилучено один комп’ютер з бухгалтерською документацією щодо діяльності підприємства.

Документи, речі та цінності, що не стосуються предмету кримінального провадження не вилучались.

Зараз досудове розслідування у кримінальному провадженні триває та здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України.

Збираються всі докази щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Фото - Офіс генпрокурора

87 запитів за 0,169