Вітаємо з Благовіщенням Пресвятої Богородиці

today 07.04.2022 query_builder 08:36 remove_red_eye 246 bookmarks Новини

За 9 місяців до Різдва християни відзначають Благовіщення - важливе церковне свято, присвячене події з життя Богородиці. В Україні Благовіщення святкують 7 квітня, інформує УНІАН.

Як відомо, слово "Благовіщення" означає "блага звістка". У цей день віруючі згадують про новину, яку дізналася Діва Марія. Архангел Гавриїл з'явився Діві Марії у Назареті, коли вона набирала воду з джерела. Він повідомив, що Марія народить Сина Божого і Спасителя людства. Через 9 місяців Ісус з'явився на світ.

Цього дня за можливості належить відвідати церкву. На Благовіщення відвідують богослужіння і читають молитву Богородиці. Якщо відвідати храм немає можливості, то можна помолитися вдома. На Благовіщення трохи послаблюється піст: можна їсти рибу і пити вино.

Це свято слід провести в гарному настрої і в радості, відволікшись від будь-яких мирських турбот. У цей день випікають печива і булки у формі птахів, щоб закликати теплу погоду. Починається збір лікарських трав і березового соку. Доброю прикметою буде запалити вогонь в печі або на свічці, і обкурити будинок димом. Тоді в ньому цілий рік буде щастя.

У цей день не можна працювати по дому, прибирати, займатися рукоділлям і важкою працею. Також не слід вирушати в поїздку або подорож. Не можна підрізати дерева і зрізати квіти. Вважається, що Богородиця благословляє все зростаюче. Не варто сваритися, злословити, бажати зла людям. Надягати новий одяг - поганий знак, вона швидко зіпсується. Жінкам не можна стригти волосся.

Прикмети на Благовіщення:

Як зустрінеш Благовіщення - таким буде квітень;

Сонячний і безхмарний день обіцяє часті грози влітку;

Дощовий день - до хорошого врожаю жита;

Ранковий туман обіцяє сильний розлив річок і озер.

Фото - УНІАН

91 запитів за 0,194