Зеленський вважає, що стан підприємств «Укроборонпрому» жахливий

today 07.11.2019 query_builder 10:42 remove_red_eye 183 bookmarks Новини

Президент України Володимир Зеленський був шокований, коли дізнався, що Завод імені В.О. Малишева за останні 10 років випустив тільки один танк для Збройних сил України.

«Я в шоці... Нам сказав директор заводу, що з 2009 року один танк побудували ми з вами, один танк для ЗСУ. Статистика така, що в радянські часи було 900 танків на рік», – обурився глава держави на нараді з проблемних питань діяльності ДП «Укроборонпром», що відбулася у Харкові в середу, 6 листопада.

Він також підкреслив, що на заводах оборонно-промислового комплексу наявна величезна заборгованість із зарплати, її рівень дуже низький, люди іноді працюють у приміщеннях, де взимку температура близько 0 градусів.

"Вибачте, ми як до худоби до людей ставимося, а потім хочемо, щоб вони поважали владу, щоб вони поважали Україну і нікуди не виїжджали", - додав президент.

В. Зеленський закликав прем'єр-міністра зібрати уряд і представників правоохоронних органів щодо цієї проблеми.

"Щоб ми розуміли, хто у нас замовник, чого, скільки танків, чому ми для Таїланду робимо, а для України не робимо. Чому у нас є чудові літаки, чудові конструктори, тільки ми нічого не виробляємо і нічого не літає?" – констатував президент.

Також глава держави ознайомився з перебігом виконання державного замовлення на 45 БТР-4Е державним підприємством "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова". Їх повинні були виготовити ще у червні цього року.

В. Зеленського проінформували, що через зрив термінів виконання контракту 15 листопада на підприємство можуть накласти штрафні санкції за державними гарантіями.

Президент поставив завдання перед Кабінетом Міністрів розглянути питання перенесення термінів поставки продукції.

"Стан підприємств «Укроборонпрому» жахливий. Нам треба зустрітися й узгодити план дій. Доручаю забезпечити продовження терміну виконання контракту між Міністерством оборони та держпідприємством ХКБМ до 31 серпня 2020 року", – наголосив глава держави.

До речі, всього на Харківщині 18 підприємств "Укроборонпрому".

92 запитів за 0,268