25 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 25.02.2023 query_builder 08:03 remove_red_eye 101 bookmarks Новини

У народі прийнято з 25 лютого та наступні 3 дні виставляти зерно на мороз, яке призначене для посіву. Потім його заносили у тепло. Таким чином зерна принесуть найкращий урожай.

У народі вважалося, що в цей день повинна добре ловитися риба. Тому на вечерю намагалися готувати страви з рибою, зокрема пироги із рибною начинкою. Знахарки лікували людей від переляку.

Згідно з повір'ями, в ніч з 24 на 25 лютого кожна людина бачить віщі сни, але їх не можна нікому розповідати, щоб уникнути біди.

У цей день не можна нікому відмовляти в гостинності, але запрошувати можна тільки в прибраний дім. Тому радили зробити прибирання.

Не можна в цей день надягати старий одяг - повернуться минулі образи і неприємності.

Також намагалися уникати негативних думок. За слов'янськими повір'ями 25 лютого за всіма спостерігають ангели - горе буде тому, хто буде грішити.

Не варто далеко їхати з дому.

Не слід розпочинати нові справи.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

вранці на вікнах є іній, то погода зміниться - з морозу на відлигу і з відлиги на мороз;

на Олексія дме вітер, але інею немає - буде буран;

хуртовина або туман - до дощового літа;

на небі видно зірки – чекати на гарний урожай;

почав танути сніг - до хорошого клювання риби.

У Києві та області 25 лютого буде хмарно з проясненнями. Вночі прогнозують невеликий мокрий сніг і дощ, а вдень помірний дощ. Швидкість південно-західного вітру 7-12 м/с. Але вдень пориви сягатимуть до 15-20 м/с.

Температура повітря у Київській області вночі від 4° тепла до 1° морозу, а вдень - 6-11° тепла. У Києві вночі стовпчики термометрів покажуть 0-2° тепла, а вдень 8-10° тепла.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,165