3 січня – день пам’яті митрополита Київського і всієї Русі святителя Петра, святої мучениці Юліанії

today 03.01.2023 query_builder 08:03 remove_red_eye 48 bookmarks Новини

Народився майбутній митрополит на Волині в досить благочестивій християнській родині. Ще в юнацтві прийняв постриг. Пізніше покинув монастир, щоб заснувати свою обитель. Прославився завдяки великій кількості подвигів.

1308 року патріархом Константинопольським Петро був зведений на руську митрополію. Це були нелегкі часи для митрополита, протягом яких йому довелося під татарським ярмом переконувати людей сповідувати слово Христа та берегти свою релігію. Помер Петро 1326 року.

Також 3 січня – день пам’яті святої мучениці Юліанії. Народилася свята в Никодимії в сім’ї язичника. Коли дівчинці було 9 років вона усвідомила всю силу та мудрість християнства і таємно прийняла Хрещення. В той же час її силою заручили. В день свого весілля Юліанія відмовилася виходити заміж. За це її жорстоко побив батько і віддав на суд єпарху, який і був нареченим дівчинки. Він вмовляв дівчину вийти заміж, а за це він не буде просити її змінити віру. Але Юліанія була непохитною.

Святу довгий час катували, але її рани відразу зцілювалися, а тіло наповнювалося новими силами. Жінки та чоловіки, які бачили це диво, відразу увірували в Христа. Їх, як і мученицю, було страчено.

Фото з выдкритих джерел

87 запитів за 0,186