4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці

today 04.12.2022 query_builder 08:12 remove_red_eye 82 bookmarks Новини

4 грудня за релігійним календарем – введення в Храм Пресвятої Богородиці. Святкується християнами східного обряду. Свято вважається одним із 12 найважливіших церковних свят року.

Батьки Діви Марії довго не мали дітей. Подружжя було в розпачі й дало обітницю присвятити народжену дитину служінню Богу. І народилася в них донечка Марія. Коли дівчині виповнилося три роки, її одягли в найкращий одяг і привели до Єрусалимського храму.

Первосвященник зустрів її в храмі та повів у святая святих, у те приміщення, до якого з усіх людей лише сам ходив із очисною жepтовною кpoв’ю. Від цього дня дівчинка жила в храмі, присвячуючи свій час богоугодним справам: рукоділлю, молитвам і читанню Святого Письма. У Єрусалимському храмі Марія виховувалася під наглядом батька Іоанна Предтечі святого Захарія.

Введення Богородиці у храм вперше почали відзначати в 500-их роках, і лише в XIV столітті свято було включене до числа дванадцяти найважливіших.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Цариця моя преблага, Надія моя, Богородиця, притулок сиріт і мандрівників захисниця, скорботних радість, скривджених покровителька! Бачиш мою біду, бачиш мою скорботу; допоможи мені, як немічному, спрямуй мене, як мандрівника. Образу мою знаєш: розрадь її за Своєю волею. Бо не маю я іншої допомоги, крім Тебе, ні іншої Захисниці, ні доброї Утішительки– тільки Тебе, о Богоматір: нехай збережеш мене і захистиш на віки віків. Амінь

91 запитів за 0,183