9 січня – день пам’яті святого Стефана, преподобномученика Феодора

today 09.01.2023 query_builder 05:43 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

Сьогодні, 9 січня, православні християни та греко-католики вшановують пам’ять первомученика і архідиякона Стефана (Степана), який проповідував, підкріплюючи істинність своїх слів знаменнями і чудесами.

Святий Стефан відомий, як істинний шанувальник християнської віри, який постраждав за Господа у віці 30 років. Він все життя проповідував християнство і успішно перемагав іудеїв в суперечках. За це його обмовили, розповідаючи, що він богохульствує.

Стефан постав перед судом і виголосив промову про історію юдеїв, дорікаючи їм у тому, що вони женуть пророків. Під час проповіді святому з'явився Ісус, Стефан сказав про це людям, але ті закрили вуха і відвезли святого за місто, де били камінням. Від травм Стефан помер, а тіло його було залишено на поживу звірам, але його таємно поховали християни.

Також 9 січня - день пам'яті преподобномученика Феодора.

Феодор народився в багатій родині, отримав чудову освіту у людини, яка передбачила йому швидку смерть. Пізніше Феодор вступив до монастиря і став пресвітером, за часів іконоборства відправився до Константинополя, де викрив у єресі царя і патріарха.

За це його довго мучили і відправили в темницю, але після звільнення Феодор продовжував захищати ікони, за що правитель наказав на обличчі святого голками написати вірші (звідси ім'я - Феодор Накреслений). Святого знову заслали, в Сирії він помер від страждань.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,175