Поради лікаря (Вишневе). Як попередити авітаміноз?

today 21.03.2019 query_builder 11:25 remove_red_eye 320 bookmarks Здоров'я

У вікно заглядають перші промені весняного сонечка. Але, на жаль, не завжди ми йому радіємо в повній мірі, оскільки організм виснажений роботою, довгими зимовими вечорами.

Також не додали здоров'я психоемоційні навантаження, нетривке перебування на свіжому повітрі через брак часу та інші негаразди сучасного життя. Втім, ніхто не полюбляє хворіти, а на порозі ще один (і, мабуть, уже останній в цьому сезоні) період загострення захворюваності на грип. І зараз саме час вжити усіх можливих заходів для захисту себе та своєї родини від чергової хвилі інфекційної хвороби.

В першу чергу (найголовніший профілактичний захід) - це правильне харчування. Необхідно регулярно споживати м'ясо, рибу, овочі, фрукти, ягоди та зелень. Особливо важливими для зміцнення організму в період інфекційних захворювань є цибуля, часник, артишок. Не варто забувати про кисломолочні продукти, оскільки вони підсилюють вироблення інтерферону, і у зв'язку з цим потребують щоденного вживання. Також потрібно звернути особливу увагу на збалансованість харчування з точки зору наявності вітамінів A, B, C, D, PP і таких мінералів як селен, цинк, магній, кальцій, залізо, йод, оскільки саме їх наявність створює підґрунтя для стійкого імунітету.

Корисними в цей період стануть процедури з перепадами температури у вигляді контрастного душу, лазні; помірні фізичні навантаження. Обов'язковою є нормалізація режиму праці та відпочинку у вигляді повноцінного сну (не менше 8 годин).

Для запобігання захворювання потрібно не забувати мити руки після вулиці, менше контактувати з хворими, за можливості не торкатися руками обличчя, оскільки там міститься більшість бактерій та вірусів, частіше перебувати на свіжому повітрі та провітрювати приміщення.

Авітаміноз - хронічна нестача певного вітаміну або мінеральної речовини в організмі людини, яка розвивається внаслідок тривалого незбалансованого харчування або хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Боротися з авітамінозом можливо шляхом раціонального харчування та усунення причин, які викликали захворювання шлунково-кишкового тракту.

Типовими ознаками є швидка втомлюваність, тахікардія (підвищене серцебиття), дратівливість, безсоння, головні болі, схильність організму до частих простудних захворювань.

Для запобігання авітамінозу потрібно забезпечити раціональне збалансоване харчування, а також здійснювати профілактику, своєчасне виявлення та лікування хвороб шлунково-кишкового тракту.

На жаль, не завжди синтетичні вітамінні комплекси з широкої аптечної мережі можуть допомогти вирішити дану проблему. Обумовлено це двома факторами:

- по-перше: аптечні препарати містять, як правило, комплекс вітамінів, а організму може не вистачати лише якогось одного. У цьому випадку можна нанести значної шкоди у вигляді алергічних реакцій: висипів, свербіжу тощо; та подразнення слизової оболонки шлунку та кишківника;

- по-друге: якщо авітаміноз обумовлений захворюванням шлунково-кишкового тракту, і причина не з'ясована, то вітаміни не будуть засвоєні, а людина лише витратить гроші, але проблему не вирішить.

Для подолання авітамінозу потрібно, перш за все, шляхом лабораторних досліджень з'ясувати, якого вітаміну або мінералу не вистачає; потім - встановити наявність або відсутність шлунково-кишкових захворювань. Якщо захворювання відсутні - потрібно відкоригувати харчування, якщо захворювання виявили - спочатку його вилікувати, і вже потім підсилити раціон в частині дефіцитного вітаміну або мінералу. Детальну консультацію щодо вирішення цієї проблеми можна отримати для дорослих у сімейного лікаря, для дітей - у педіатра.

Альтернативою синтетичним вітамінам є: вживання сезонних овочів та фруктів в літньо-осінній період та горіхів, сухофруктів (ізюм, курага, фініки, чорнослив, інжир), цитрусових в зимово-весняний. І не забуваємо про роль риби, м'яса та кисломолочних продуктів.

Пам'ятайте, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати!

Будьмо уважними до себе і до свого організму!

Головний лікар, сімейний лікар

Медичного центру "Імперіал Медіка"

Яременко Альона Володимирівна

92 запитів за 0,276