Стоматологія. Поради спеціаліста “Апекс”. Святопетрівське

today 17.01.2019 query_builder 13:07 remove_red_eye 760 bookmarks Здоров'я

На численні запитання читачів відповідає керівник ТОВ «Стоматологічна компанія «Апекс» Ліна Ільченко.

- Що ви рекомендуєте пацієнтам після професійної гігієни порожнини рота?

- Після проведеної професійної гігієни порожнини рота можливою реакцією організму є виникнення підвищеної чутливості зубів та незначної кровоточивості ясен. За необхідності можна наносити на ясна та міжзубні проміжки гель «Метрогіл дента» - два рази на день протягом 10 днів або використовувати ополіскувачі «Гівалекс» – 2 рази на день 6-7 днів, «Хлоргексидин 0,2%» -2 рази на день – 7 днів.

Протягом 2-х годин після проведеної професійної гігієни зубів пацієнтам не рекомендується палити; вживати продукти, які містять барвники та сприяють підвищенню чутливості зубів: напої (каву, чорний та зелений чай, червоне вино, соки, газовані напої), овочі (буряк столовий, моркву), приправи (соєвий соус, суміш карі, куркуму), фрукти (смородину, чорниці, черешні, шовковицю, лимони, яблука).

- А тепер кілька слів про гігієну ротової порожнини після професійної чистки зубів.

- В окремих випадках не слід застосовувати спиртовмісні ополіскувачі для порожнини рота. Перші 3-7 днів рекомендується чистити зуби м’якими зубними щітками типу «Soft». А вже через 7 днів можна переходити на чищення зубів щітками середньої жорсткості. Також ми рекомендуємо щоденне використання зубної нитки (флосу). Якщо ви користуєтесь іригатором для порожнини рота (Waterpik, Oral-B-центр), його слід застосовувати, починаючи з мінімальної потужності.

Систематична ретельна гігієна порожнини рота впливає на стан зубів, ясен, строки служби пломб, коронок, мостоподібних конструкцій, зубних протезів, а також на організм в цілому. Регулярні візити до стоматолога для підтримки результатів лікування, видалення зубного каменя або бактеріального нальоту та контролю гігієни необхідно проводити кожні 6 місяців.

Пацієнти, які лікуються за допомогою ортодонтичних конструкцій, потребують проведення професійної гігієни кожні 3-4 місяці.

- А що Ви порадили б пацієнтам, яким вживлено зубні імплантати?

- Після проведення оперативного втручання, протягом перших 14 днів після операції необхідно дотримуватись таких рекомендацій: для зменшення набряку в перші години після втручання необхідно зовні прикладати холод; для зупинки незначної кровотечі, що може виникнути після операції, на прооперовану ділянку накладіть на 15 хв. тампон, змочений соляним розчином (1 чайну ложку солі на 1 склянку теплої перевареної води; для профілактики набряків необхідно уникати переохолодження, не вживати солоного або пити багато рідини (особливо на ніч). Слід пам’ятати, що набряк - це звичайна реакція організму на хірургічне втручання.

Для профілактики ускладнень у день операції не можна вживати гарячу їжу, а протягом перших 3-5 днів необхідно вживати лише рідку їжу (суп, бульйон, рідку кашу, фруктовий сік, тощо). Необхідно уникати паління тютюну та вживання алкоголю.

Для профілактики інфікування та кращого загоювання рани після кожного прийому їжі слід обережно полоскати ротову порожнину розчином, який Вам призначив лікар.

Для кращого відтоку крові з прооперованої ділянки протягом перших двох днів після операції підкладайте під голову додаткову подушку для сну.

Для попередження розхитування імплантатів не використовуйте знімні зубні протези, виготовлені до імплантації.

Для запобігання ускладнень обов’язково приймайте призначені лікарем ліки, а також не пропускайте призначених візитів.

Контрольні огляди проводяться на першу, третю та сьому добу після операції, а за необхідністю частіше.

Шви знімають через 7-10 діб, після чого проводиться звична гігієна ротової порожнини, а саме: чищення зубів після кожного прийому їжі зубною щіткою рекомендованої жорсткості, за потреби додатковими засобами гігієни.

Потрібно знати, що рана м’яких тканин заживає 2 тижні, рана кісткової тканини протягом 4-6 місяців, а через рік після операції імплант цілковито приживається.

Якщо у вас виник найменший сумнів чи підозра в тому, що загоювання рани проходить не так, як треба, звертайтесь у клініку за телефонами: (096) 530-77-73, (050)-530-87-77

- Чи існують обов’язкові обмеження?

- Так. Не палити 48 годин. Намагатися не чхати, не сякати ніс, не кашляти. Не піднімайте важкого. Уникайте відвідування лазні, сауни, авіаперельотів, фізичних навантажень. Дотримуйтесь телефонного спокою.

Рекомендуються такі антибіотики: фулемоксин, амоксіцілін, аугментин - 1 таблетка 2-3 р. на день (1 г на добу) - 7 днів; сумомед - 1 табл. 1 р. на день - 5 днів.

Варто приймати за необхідності протизапальні жарознижуючі знеболюючі засоби: нурофен форте - 1 табл. 2 р. в день за 20 хв. після їжі, розчини для прискорення реабілітації: амінокислотні засоби VIVAX; Гівалекс; Хлоргікседін біглюконат 0,5 мг.

Полоскати порожнину рота 5 разів на день - 5 днів.

- Які рекомендації пацієнту після видалення зуба?

- Після операції видалення зуба, Ви можете відчувати дискомфорт, незначний біль, припухлість, виділення крові в ділянці щоки, язика (після вилучення зубів “мудрості”). Не хвилюйтеся. Ці явища є нормальними після операції і можуть продовжуватися протягом 2-6 днів, поступово зменшуючись. Буває, що вони продовжуються до 2 тижнів. Якщо Ви відчуваєте, що біль та припухлість посилюються, важко відкрити рот, обов’язково зверніться до лікуючого лікаря на огляд.

Для профілактики ускладнень просимо виконувати всі рекомендації лікаря, наведені нижче.

Прикладайте холод на зону втручання по 15-20 хв. через кожні 5 хв.

Не слід полоскати першу добу, а з другого дня робіть ротові ванночки (розчин Хлоргексидин 0.2%, Гівалекс).

Для профілактики ускладнень в день операції не можна вживати гарячу їжу, а наступні 7-14 днів бажано не жувати на бік, в ділянці якого було вилучення. Крім того, необхідно уникати паління і вживання алкоголю.

Важлива гігієна порожнини рота - слід чистити зуби після кожного прийому їжі, крім зони втручання (уникати чистку зубів 5-7 діб).

По можливості слід уникати фізичних навантажень (занять спортом), приймання гарячої ванни, сауни у перші 3 доби.

При необхідності можна вживати знеболюючі препарати, які не містять аспірин (нурофен, спазмалгон, баралгін, кетанов).

Якщо були накладені шви, що не розсмоктуються, їх зняття відбувається на 7 день після вилучення.

Антибіотики, протизапальні препарати та знеболюючі треба вживати лише за призначенням лікаря. Повторні огляди — на наступний день, через 7 та 10 днів.

call Телефон

(096) 530-77-73

(050)-530-87-77

place Адреса

с. Святопетрівське, вул. Володимирська, 2 а. Стоматологія, "Апекс", Святопетрівське

open_in_new Сайт

http://www.apexdent.com.ua

Перейти на сайт

access_time Графік роботи

Стоматологія, поради спеціаліста

92 запитів за 0,228