Секретні інгредієнти справжнього бануша від кухаря “Фортеці Гетьмана”. Ви точно будете здивовані!

today 20.12.2020 query_builder 15:47 remove_red_eye 347 bookmarks Новини, Смачні місця, Улюблені рецепти

БАНУШ У ГОРАХ НАЗИВАЮТЬ "ГОЛОДНОЮ СТРАВОЮ". Тому що вона швидка у приготуванні. Традиційно банушем зvаймались чоловіки.

Бо до рецепту входить бринза, а все, що пов'язано з вівчарством, - справа суто чоловіча. Ну і звичайно, правильний бануш треба готувати на багатті - щоб димом пропах і сили від вогню набрався. Тому у поважного ґазди і досі на подвір'ї обов'язково є місце для приготування цієї страви. І використовується воно часто: це повсякденна страва, яку гуцули готують 2-3 рази на тиждень.

ЩОБ ПО-СПРАВЖНЬОМУ ОЦІНИТИ СМАК ЦІЄЇ СТРАВИ, НЕ ТРЕБА ЇХАТИ НА ГУЦУЛЬЩИНУ.

У "Фортеці Гетьмана" ви дізнаєтесь, що таке правильний бануш. Повірте, він дуже відрізняється від каші з перегорілим салом і "бринзою" з коров'ячого молока, якої не існує апріорі!

ЯКЩО ХОЧЕТЕ ПРИГОТУВАТИ БАНУШ ВДОМА, пам'ятайте про головні складники: якісне кукурудзяне борошно, свіжі домашні вершки, овеча бринза, сало з мангалиці і - головний інгредієнт! - добрий настрій.

Ну а якщо більш докладно,

то ось вам рецепт:

1,5 склянки (200 г) кукурудзяної, дуже дрібно меленої крупи (можна взяти навіть кукурудзяне борошно, тоді вершків чи сметани знадобиться менше, ніж в рецепті, бо скоріше звариться);

500 г нежирних вершків або сметани. Майте на увазі, що сметана додає страві кислинку, а то не всім подобається;

копчене сало або бекон;

бринза або вурда (це теж традиційний гуцульський сир).

Отже, у великий казан заливаєте вершки або сметану, в разі потреби трохи розводите водою, і доводите до кипіння. Крупу або борошно засипати тоненькою цівкою, помішуючи. На повільному вогні доводите до загустіння (консистенція манної каші, густіше не треба). Порізати сало або бекон смужками і обсмажити на сковорідці, щоб перетворились у шкварки. У цей час зменшуємо вогонь під кашею до мінімуму і починаємо розтирати дерев'яною лопаткою (саме дерев'яною, бо, вважається, металева ложка дає страві інший смак). Розтирання - це важливий етап, бануш треба добре збити. Коли на поверхні заблищать крапельки масла, знімаємо його з вогню.

Викладаємо на велику тарілку, зверху - шкварки і подрібнену бринзу. Їсти гарячим.

Скуштувати справжній бануш з карпатською бринзою та інші страви за старовинними українськими рецептами можна

у ресторації "Фортеця Гетьмана",

вул. Інститутська, 103, с. Гатне;

тел. 068 577 9797.

88 запитів за 0,202