Сьогодні вшановують пам’ять святого Артемія

today 02.11.2021 query_builder 08:45 remove_red_eye 336 bookmarks Новини

У православній церкві 2 листопада вшановується пам’ять святого Артемія Антіохійського, який жив у IV столітті і відомий як християнський святий. Переказ свідчить, що сам Артемій спочатку був воєначальником під час правління імператора Костянтина Великого, інформує glavcom.ua.

Відданою і старанною службою він заслужив посаду намісника Єгипту. Та після смерті імператора до влади прийшов Юліан Відступник, який ініціював гоніння відносно прихильників християнської віри. Артемій виступив з критикою цієї політики, за що був заарештований і підданий численним мукам. Але він навіть при сильних знущання не став відкидати свою віру і був обезголовлений. Антіохійська диякониса Аріста перевезла тіло Артемія в Константинополь, де його поховали на території храму Іоанна Предтечі.

До слова, у 1073 році частка мощей мученика Артемія потрапила в Києво-Печерську лавру, де знаходиться там і до цього дня. На Русі Артемію часто молилися про позбавлення від випадкової загибелі, вважали його покровителем хворих і немічних, отаманів і воєначальників.

Щодо цього дня існує кілька народних прикмет:

якщо біля лісу чутко вовків, то варто готуватись до різкого похолодання;

якщо випав сніг, то скоро потепління;

якщо на березі опало все листя, то буде рання зима;

якщо сьогодні побудувати міцний паркан, то весь рік щастя не покидатиме домівку.

Сьогодні не можна: сваритись, лаятись та кричати; бажати комусь і собі зла; ходити босоніж на вулиці; дивитись у люстерку до сходу сонця; займатись важкою фізичною працею; вживати алкоголь та жирну їжу; займатись вишиванням та плетінням; не позичайте грошей, якщо хочете, щоб борг вам повернули.

2 листопада святкують день ангела: Артем, Іван, Михайло, Олександр, Микола, Леонід, а також Петро і Павло.

У вівторок, 2 листопада, також відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів.

18 грудня 2013 року на своїй 68-й сесії ГА ООН прийняла резолюцію 68/163, в якій постановила проголосити 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів. Дата була вибрана в пам’ять про двох французьких журналістів, убитих у Малі 2 листопада 2013 року.

Ця знакова резолюція засуджує всі акти насилля щодо журналістів і працівників засобів масової інформації. Вона також настійно закликає держави-члени ООН зробити все можливе для попередження насилля й притягнення до відповідальності винних у здійсненні злочинів проти журналістів і працівників ЗМІ, а також ужити заходів задля того, щоб жертви мали доступ до належних засобів правового захисту.

За даними ООН, у світі за січень-серпень 2020 року вбили 27 працівників медіа, а у 2006-2019 роках – 1200 журналістів. Зазвичай у дев’яти з десяти випадків убивці залишаються безкарними.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,171