Відверто: НЕСКОРЕНИЙ Олександр Зозуляк

today 27.12.2018 query_builder 20:00 remove_red_eye 536 bookmarks Відверто

Лаконічна довідка про Олександра Зозуляка

• Народився 10 травня 1977 року в Чернівецькій області

• Учасник війни на Сході України, срібний призер «Ігор нескорених» (2018 рік) у Сіднеї зі стрільби з лука

• За освітою біоінженер

• Працює в аналітичному відділі Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України

• Мешкає в с. Гатному Києво-Святошинського району

1) До участі у бойових діях на Сході України, Ви мали власний бізнес. Чому не поновили його?

- Оскільки у мене були важкі поранення, я втратив руку, то займатися бізнесом належним чином не мав змоги. Навіть, якби поновив свою справу, ефективність була б значно менше. До того ж, тривав процес реабілітації, вирішив серйозно зайнятися спортом, а тут і сервісне обслуговування краще і можливостей для відновлення більше.

Тому коли запропонували працювати у Департаменті протидії наркозлочинності Національної поліції України, то майже відразу погодився. Розумів, що буде складно, але вирішив розпочати життя з чистого аркуша на новому місці.

2) Ви нагороджені орденом «За мужність» III ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни», маєте інші відзнаки. Визнання стимулює?

- Крім названих, у мене є Відзнака Президента «За участь в антитерористичній операції», нагрудні знаки «За відвагу в службі», «Учасник АТО», відзнаки МВС і МО, чимало спортивних нагород з веслування, велоспорту та стрільби із лука. Вони надихають, зміцнюють впевненість у власних силах, стимулюють не зупинятися на досягнутому.

3) Як боротися із наркозлочинністю, якщо ділки освоюють сучасні технології, зараз наркотики через інтернет придбати можна?

- Багато не скажу – є певні обмеження щодо висвітлення цих питань. Зазначу одне – у порівнянні з минулими роками за останні два роки ефективність роботи значно зросла.

4) Ви родом із затишних Чернівців. Чи важко було адаптуватися до більш гамірного, швидкого життя в столиці?

- За останні п’ять років я пережив стільки потрясінь, що переїзд у нове місто, нова робота не були великим стресом.

5) Спорт для Вас – це лише один із способів реабілітації чи і раніше Ви вели здоровий спосіб життя?

- До поранення я ніколи професійно спортом не займався. Від природи завжди був фізично розвиненим, тому у школі брав участь у змаганнях, але до них не готувався, не тренувався. Часто їздив на велосипеді. В університеті ходив у секцію стрільби із лука, але тоді не було особливого бажання займатися спортом, тому не було й хороших результатів.

Лише після поранення я зрозумів, що спорт допоможе швидше відновитися, тому став інтенсивно займатися веслуванням, велоспортом, стрільбою з лука.

6) Чи дотримуєтесь певних дієт?

- Перед змаганнями дотримувався протеїнових, білкових дієт, а по життю, як і всі українці, люблю сало, національну кухню. Хоча намагаюся не зловживати дуже солоною, жирною, печеною, гострою їжею. Але жодних дієт.

7) Як часто тренуєтесь, адже робота забирає багато сил, часу?

- Після змагань повністю занурився в роботу. До того ж, у зв’язку з воєнним станом, зараз посилений варіант несення служби, тому вільного часу обмаль. Але хоча б раз на тиждень намагаюся тренуватися. Дома є велотренажер, на якому займаюсь, коли є вільний час.

8) Срібна медаль на «Іграх нескорених» - для Вас особисто, це перемога чи все ж втрата першого місця?

- «Ігри нескорених» - це соціальний проект, який направлений на реабілітацію військовослужбовців, які отримали поранення чи захворювання під час виконання службового обов’язку. Тому тут головне не здобути медаль певного ґатунку, а перемогти себе, біль.

Моя мета була показати, що навіть за значних поранень, травм, можна досягти вершин, перемог. Мені вдалося – це головне.

9) Братимете участь у цих змаганнях наступного року?

- В умовах «Ігор нескорених» прописано, що у наступних іграх, які пройдуть 2020 року, бере участь повністю оновлена команда, щоб якомога більше військовослужбовців мали змогу пройти реабілітацію, заявити про себе. Тому брати безпосередню участь в змаганнях не буду, можливо лише тренером. Ще не знаю.

10) Що найбільше цінуєте в людях?

- Чесність, порядність, рішучість, організованість.

11) Яке Ваше життєве кредо?

- Гасло по життю: все що нас не вбиває, робить сильнішими.

12) Чим любите займатися у вільний час, наприклад, у відпустці?

- Останні два роки лише спортом. Нема часу навіть на концерт сходити. Інколи можу дозволити подивитися цікавий фільм по інтернету.

13) Ваш улюблений фільм, книга?

- Подобається американський фільм «Я, робот», поставлений за мотивами творів Айзека Азімова. З книг – «Робінзон Крузо» Даніеля Дефо. Ці твори близькі мені по духу – герої потрапляли у складні життєві обставини й знайшли сили боротися й перемогти.

14) Ідеальна жінка – це яка?

- Чесна, порядна, вихована, правдива, доброзичлива, чуйна, красива, розумна - справжня українка.

15) Розкажіть про людей, які для Вас найрідніші?

- Звісно, це моя велика родина: батьки, брат, дві сестри, племінники…Але найрідніша, напевне, сестричка Олеся.

16) Чия підтримка, точка зору для Вас найважливіші?

- Підтримки не буває багато. Коли лише почав займатися спортом, дехто вважав, що це лише нашкодить, погіршить стан. А коли досяг певних результатів, їх точка зору кардинально змінилася. Підтримка потрібна на початку, коли найважче. Я прислуховуюсь до порад, аналізую, але рішення приймаю самостійно.

17) Чи багато у Вас друзів?

- Друзів, знайомих багато.

18) Вважаєте себе комунікабельною людиною?

- Я не вважаю себе людиною комунікабельною. Після робочого тижня хочу витратити час на себе, побути на самоті. Галасливих компаній не люблю. Дискотеки не відвідую.

19) Чого прагнете досягти, які плани на найближче майбутнє?

- Грандіозних планів нема. Багато чого вже вдалося досягти. Маю намір й надалі займатися спортом, особливо стрільбою з лука, намагатимуся брати участь у змаганнях, потрапити у параолімпійську команду. Та й про одруження вже слід подумати.

20) Що хотіли б побажати читачам нашого видання напередодні Новорічно-Різдвяних свят?

- Бажаю, щоб завжди були сили, наснага боротися. Не зупиняйтесь на досягнутому, знаходьте сили йти далі, до нових вершин.

92 запитів за 0,260