Даніель Сваровскі. Музика кришталю

today 07.07.2018 query_builder 10:20 remove_red_eye 1458 bookmarks Історичні паралелі

Він хотів стати скрипалем, натомість заснував блискучу бізнес-імперію, перетворивши звичайні камінці у дорогоцінні…

Даніель Сваровскі народився у 1862 році на півночі Австро-Угорської імперії, в горах Богемії. Тоді в будинку кожного поважного богемця знаходилася скляна майстерня. Даніель допомагав батькові в його сімейному бізнесі, а у вільний час грав на скрипці. А коли підріс, поїхав до Парижа. Одні говорили, що за славою скрипаля, інші - за інженерською освітою. Так чи інакше, та оволодівши знаннями, він винайшов перший у світі шліфувальний верстат і пристосував електричний струм для шліфування скла. Ця машина дозволила обробляти кришталь швидко і якісно. Підприємливий молодий чоловік вже знав, чим він буде займатися у найближчий час. Йому було 29 років, і все життя - попереду.

Даніель вирішив не конкурувати з богемськими умільцями, переїхав до Австрії і вже там став штампувати кришталь, що дуже нагадував дорогоцінне каміння. Факт імітації майстер не приховував і вважав свій бізнес цілком законним. Його кришталь виглядав так, як діаманти, а отже, міг виконувати таку ж соціальну функцію. Сваровскі поставив на потік право належати до обраних. І не важливо, що кращими друзями дівчат завжди були діаманти. З камінцями Сваровскі дівчата також хотіли подружитися.

Тим паче, Сваровскі володів винятково тонким смаком, відчуттям стилю і безпомилково слідував тенденціям моди. Колишній скрипаль вимагав від своїх підлеглих, щоб у кришталі було чутно музику. Музика кришталю.

У 38 він вже був солідним батьком родини і хазяїном невеличкого заводу, що штампував блискучі камінці. До того ж вони вже були не безіменні, а успадкували прізвище власника - Сваровскі.

Своє ноу-хау майстер тримав у строгому секреті і передав таємницю тільки синам.

Секрет кришталю Сваровскі, після смерті засновника кришталевої імперії у 1956 році, стане головним капіталом цієї поважної компанії.

У ХХ столітті біжутерія Swarovski отримала право на існування. Його продукція ознаменувала рішучий переворот у ювелірній справі за останні декілька століть. Біжутерія перестала бути дурним тоном навіть при королівських дворах Європи. Тим більше, що блиск кристалів анітрохи не поступався сяйву дорогоцінного каміння. Мерілін Монро виконувала пісню "Діаманти - кращі друзі дівчат" у сукні, прикрашеній кристалами Swarovski.

І можна скільки завгодно дискутувати: підробка в ранзі мистецтва - це історичний парадокс чи закономірний успіх оригінального бренда?

У матеріалі використані факти із книги

Олени Рог "Спочатку були люди"

87 запитів за 0,235