Відверто: Олександр Тигов

today 05.01.2020 query_builder 13:10 remove_red_eye 264 bookmarks Відверто

Лаконічна довідка

• Дата народження: 31 жовтня 1971 року.

• Освіта вища: закінчив Європейський університет, Венський університет, Національну академію державного управління при Президентові України.

• Посада, місце роботи: засновник та директор ТОВ "Біг прожект".

• Депутат Києво-Святошинської районної ради.

• Сімейний стан: неодружений.

1. Ви - лауреат рейтингу "ТОП 100 видатних чоловіків Київщини", нагороджений дипломом "Гордість Київщини"… Яке із Ваших досягнень стало вирішальним для отримання цього визнання?

- Не знаю: можу лише здогадуватися. Вважаю, що на це вплинуло те, що цього року ми відкрили пам'ятник Кузьмі Скрябіну у нас, в Києво-Святошинському районі, в Святопетрівському. Скоріше за все, ті, хто приїжджав на відкриття - менеджери телеканалів та друзі Кузьми - і стали ініціаторами того, що мене включили до цього рейтингу. Адже Кузьму всі любили. Він був людиною, яка користувалася дійсно всенародною повагою. Тому відкриття пам'ятника стало непересічною подією для Київщини. А відповідно ми - дуже відомими. Наприклад, такий випадок. У львівській кав'ярні (а зі Львова ми повернулися днями) до нас підійшли люди і просто почали співати пісні Кузьми. Значить - впізнали. Та важливішим є інше: Кузьма дійсно настільки популярний, що навіть сьогодні він залишається недооціненим і до кінця не пізнаним.

2. Наскільки важливим було для Вас потрапити до цього рейтингу?

- Просто приємно. Приємно опинитися серед когорти відомих людей, тим самим, отримавши визнання і своєї праці.

3. Якими ще соціальними проєктами Ви займаєтесь?

- В основному всі ці соціальні проєкти втілюються на базі нашого спортивно-патріотичного комплексу "Доброволець". Тут є поки що єдиний у нашому регіоні музей "Від Майдану до АТО", в якому зібрані автентичні експонати часів Революції Гідності та війни на Сході країни. Це - патріотична складова проєкту. Тим більш важлива, що за ці п'ять років його відвідало багато родичів патріотів, які загинули на Майдані. І вони щиро вдячні нам за те, що ми зберігаємо і пам'ять про ті події, і ті речі їхніх рідних, які їм надзвичайно дорогі. А спорт - то другий напрям нашої роботи. Всі діти у нас займаються безкоштовно. Ми підтримуємо спортсменів, доказом чого є величезна кількість спортивних заходів - турнірів і чемпіонатів різних рівнів із різних видів спорту - які постійно відбуваються на нашій базі. Адже діти - це наше майбутнє, і це майбутнє повинно бути здоровим. А спорт - це здоров'я. Окремий напрям цієї роботи - підтримка ветеранів спорту.

4. Які ще плануєте запустити?

- На 2020 рік готуємо великий проєкт у контексті децентралізації. Ми почали тісно співпрацювати із Петропавлівською Борщагівкою в особі сільського голови Олексія Івановича Кодебського. Саме у нього виникла ідея збудувати спортивний манеж-каток для занять зимовими видами спорту. А зараз ми з ним ведемо переговори, щоб на виділеній землі збудувати спортивний комплекс на зразок нашого. Його, до речі, також плануємо доповнити висотним манежем, в якому можна буде займатися гімнастикою.

5. Взагалі Ви більше бізнесмен чи політик?

- Я - бізнесмен соціального профілю. Як віруюча людина, вважаю, все, що знаходиться на цій землі, є під волею Божою. Тому якщо Бог дає нам можливість заробляти гроші, то ми повинні допомагати тим, хто такої можливості не має. 50% заробленого я витрачаю на соціальну допомогу тим, хто її потребує. Зокрема - для реалізації соціальних проєктів, які важливі для суспільства.

6. Ким Ви мріяли стати в дитинстві?

- Мій покійний батько працював автомеханіком на великому транспортному підприємстві. Мені подобалося ходити до нього на роботу. Тоді я мріяв бути водієм. А потім чомусь перехотів (авт.: сміється).

7. А про що мрієте зараз?

- Кожна людина просто повинна залишити після себе щось позитивне, щоб суспільство в цілому змінювалося на краще. Будь-який бізнес повинен покращувати життя суспільства. Чим більше ми змінимо життя дітей та молоді на краще, тим кращим буде життя людей взагалі. Це і є моя мрія: якомога більше людей зробити щасливими.

8. А в своєму житті хотіли б щось змінити?

- Та мене взагалі все влаштовує… В 1999 році поставив перед собою мету: стати депутатом Верховної Ради. А зараз розумію, що воно мені й не потрібно. Бо головне не ким стати, а для чого? Щоб покращити життя інших людей. Відтак тоді думав, що буду приймати якісь закони, втілювати їх у життя, тим самим покращуючи життя суспільства. Тобто те, що я роблю на своєму місці, хоча й, звісно ж, у менших масштабах, але більш конкретно, цілеспрямовано і дієво.

9. Які якості Ви найбільше цінуєте в людях?

- Чесність і порядність.

10. А в собі?

- Відповідно і в собі ті ж риси. Є Божа заповідь "Возлюби ближнього як самого себе". Мені більше імпонує таке її формулювання: "Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе". Тож якщо я щось пообіцяв, то я це виконую. Або чесно зізнаюся, що переоцінив свої можливості, а відтак не можу цього зробити.

11. Кому Ви довіряєте?

- Порядним людям, які не зрадять і не злякаються. Є близькі люди, у різних ситуаціях не раз переконувався, що їм можна довіряти. Таке коло людей формується не один рік. Звісно, в моєму оточенні з'являються й нові люди. Але принцип зберігається: якщо людина обманула тебе в малому, то зрадить і в великому.

12. Чи була у Вашому житті подія, що кардинально змінила його?

- Таких подій у моєму житті було декілька… Несподівана і швидка смерть сестри змінила моє відношення до життя, до життєвих цінностей. Але це дуже особисте.

13. Що, на Вашу думку, є найбільшим випробуванням для людини?

- Гроші і слава. Мабуть, Ви не раз помічали, як змінюється людина, у якої з'явилися гроші. Часто-густо в цій ситуації змінюється ставлення до інших, людина починає себе возвеличувати. Хоча всі ми зліплені з однієї глини, а відтак усі рівні. У всіх є таланти і обдарування. Просто хтось використовує їх більше, хтось - менше. Тому головне залишатися людиною і по-людськи ставитися до інших.

14. Чи є люди, яким Ви симпатизуєте, якими захоплюєтесь?

- Звісно, не можна нікого ідеалізувати. В Києво-Святошинському районі мені подобаються люди, які керують територіальними громадами. Ці люди, звісно, мають свої "+" і "-", проте вони працюють на розвиток своїх громад, вирішуючи при цьому безліч складних питань у ситуації, що постійно змінюється. Займаються благоустроєм, "вибивають" гроші для реалізації соціальних проєктів. В цілому вважаю, що будь-яка людина повинна досягати своєї мети, але так, щоб це не шкодило інтересам інших людей. Саме такими особистостями щиро захоплююся. А зі зміною територіального устрою подивимося, хто залишиться, хто "виживе". Тому що люди оберуть найбільш достойних, які вже зараз роблять для громад найбільше.

15. Про що жалкуєте?

- Про те, що довіряв людям, які зрадили.

16. Що для Вас означає комфортні умови роботи, відпочинку, життя взагалі?

- Моє поняття комфорту - це робити те, що ти можеш робити, вчитися робити це краще і коли тобі не заважають це робити.

17. Як проводите свій вільний час?

- Спорт і активний відпочинок. Адже без відпочинку ефективність праці починає знижуватись. Моя праця - не фізична, а інтелектуальна. Тому у вільний час люблю займатися спортом, хоча й не професійно, а для себе. Подобається відпочинок на морі.

18. Що особисто для Вас є найбільшим багатством?

- Люди, які знаходяться в орбіті твоєї діяльності, і заслужена повага. Те, що ти стаєш цінним для людей, твоя порада і допомога важливі для них.

19. Яким Ви бачите майбутнє нашого району в контексті децентралізації?

- Є частина сіл, які Київ хоче приєднати до себе. Ті ж, що знаходяться далі, до цього переліку не потрапляють. Але вони не повинні бути дотаційними. Тобто, кожна об'єднана територіальна громада повинна стати самодостатньою: мати гроші для свого існування і свого розвитку. Як цього досягти? Щоб сильні об'єднувалися зі слабкими. А на голову вибирати досвідченого господарника. Тоді виграють всі.

20. Ваші побажання нашим читачам напередодні новорічно-різдвяних свят?

- Щоб в новому році кожна людина, незважаючи на те, що було раніше, прощала, цінувала й поважала усіх членів своєї родини, усвідомлюючи, що життя нам дається один раз. Щоб наступний рік був у нас ефективним, прекрасним, насиченим позитивними емоціями і всілякими благами.

92 запитів за 0,221