(Крюківщина, учасник АТО) Чоловіча розмова: Анатолій Лановий

today 24.03.2019 query_builder 08:47 remove_red_eye 412 bookmarks Відверто

Лаконічна довідка: Анатолій Лановий

•Народився 2 лютого1979 року на Вінниччині. Живе у Крюківщині.

•З 2016 року очолює ГО "Вільне об'єднання патріотів учасників АТО".

•Одружений.

•Освіта вища - закінчив Хмельницьку академію Прикордонних військ України ім. Б. Хмельницького.

1. Ви брали участь у бойових діях. Що зараз найчастіше згадуєте з пережитого?

- На Сході я перебував з січня 2015 по травень 2016 року. Був начальником відділення поточних бойових дій 93 бригади. Пройшов Піски, Опитне, Водяне, Карлівку, Мар'янку, Старомихайлівське.

Звісно, найчастіше згадую побратимів, живих і загиблих, їх відчайдушне прагнення звільнити рідну землю від сепаратистів, московських окупантів. Там були зовсім юні хлопці, які залишили інститути й командували взводами. Добре командували.

2. Чи змінилися Ви особисто, пройшовши горнило війни на Сході України?

- Спочатку був Майдан, потім бойові дії на Сході України. Все це зміцнило віру в те, що Україна повинна бути незалежною країною, насамперед від Московії, яка намагається принижувати нашу державу, хоче підкорити нас. Побувавши на фронті, з'явилась впевненість, що цьому не бути, що ми вистоїмо, переможемо. Я став відданішим своєму народу, більш самостійним, став більше цінувати свою матір. Адже під час обстрілів, в біді людина завжди подумки звертається саме до неї.

3. Ви очолюєте Крюківщинську організацію воїнів АТО. Що вдалося зробити?

- Нині у Крюківщині 67 учасників бойових дій, 53 з них входять в громадську організацію "Вільне об'єднання патріотів учасників АТО". Ми зрозуміли, що спільно легше вирішувати існуючі проблеми, боротися з бюрократичною машиною, добиватися виконання діючого законодавства.

4. Сільська рада допомагає?

- У нас прекрасна співпраця і з сільським головою А.П. Кріпаком, і з депутатським корпусом. У Києві далеко не всі учасники бойових дій отримали земельні ділянки, а у нас торік сільська рада викупила землю у пайовиків на території Тарасівської сільради й надала 20 наділів по 8 соток учасникам АТО, вже в цьому році ще 13, два атовці отримали квартири.

Досягнуто попередньої домовленості із забудовником Віталієм Івановичем Дубовим і ще 6 квартир буде передано учасникам війни на Сході України після завершення спорудження будинку.

5. Що насамперед треба змінити у сучасному суспільстві?

- Люди повинні чітко визначитися - вони хочуть жити у незалежній країні чи бути рабами, й повсякчас відстоювати своє право на вільне життя.

6. Найдорожчі люди - це…

- Мама Надія Іванівна, батько Михайло Миколайович, бабуся Ольга. Вони привили мені любов до рідної землі, допомогли зрозуміти, що ми нездоланна нація, яку не знищать ні репресії, ні голодомори.

7. Що найбільше цінуєте в людях?

- Порядність, чесність, відвертість, прямолінійність.

8. Що Вас найбільше дратує в оточуючих?

- Особисто мене сильно дратує лицемірство, підлабузництво.

9. Ваше життєве кредо?

- Як такого гасла нема. Можливо, життя - це боротьба. Саме вона допомагає мобілізуватися, згуртувати людей навколо якоїсь ідеї, втілити її в життя.

10. Про що мрієте?

- Про дітей. Щоб вся родина частіше мала можливість збиратися у батьків, спілкуватися, ділитися наболілим, потаємним.

11. Що хотіли б в собі змінити?

- У мене дуже розумна дружина Тетяна, вона бачить мої недоліки й ненав'язливо корегує мою поведінку, змінює мене на краще.

12. Ідеальна жінка, це яка?

- Насамперед вірна, вона повинна вміти довіряти, бути найвідданішим другом, найпалкішою коханкою.

У народі кажуть, чоловік - голова, а дружина шия. Так і повинно бути. По собі знаю, до прийняття багатьох рішень мене підштовхнула саме моя Таня, хоча спочатку я свято вірив, що це саме моє рішення.

13. Ваш улюблений вид спорту?

- Люблю грати у настільний теніс, а ще полюбляю шашки.

14. Чому присвячуєте вільний час?

- Моє захоплення - риболовля. Люблю зустріти світанок на водоймі, порибалити, а коли тягнеш трофейний екземпляр - то взагалі повний кайф.

15. Ваш улюблений фільм?

- Із старих фільмів люблю "Коли дерева були великими", із сучасних - історичні стрічки: "Троя", "Вогнем і мечем".

16. Найкращий подарунок для Вас?

- Теплі обійми коханої дружини, її ніжні, добрі слова.

17. Чи багато у Вас друзів?

- У мене багато друзів, побратимів, а ось із Павлом Петриком дружимо з дитсадка.

18. Ви комунікабельна людина?

- Вважаю, що так, мені легко знаходити спільну мову з людьми.

19. Про подорож куди мрієте?

- Мене заворожує Тибет, хочу відвідати Грецію. Та й в Україні дуже багато цікавих місць, які є бажання побачити, приміром Кам'янець-Подільський. Та нема часу і фінанси не завжди дозволяють.

20. Плани на найближчий час?

- Є намір надавати реабілітаційні послуги людям, які повернулися із зони бойових дій, адже не всі легко адаптуються до мирного життя.

Добиватимемося надання хоча б однокімнатної квартири вдові Іллі Сєрбіна, який загинув у зоні АТО. Слід вирішити чимало питань щодо вже виділених земельних ділянок - роботи непочатий край.

92 запитів за 0,263